فروشگاه جامع مقاله پاورپونت پایان نامه
همکاری با سایت تبادل لینک

اطلاعیه فروشگاه

تماس با مدیریت : حسام بلیده : 09361269371

پاورپونت آسیب های ورزشی ایمنی و بهداشت

پاورپونت آسیب های ورزشی ایمنی و بهداشت

پارو 25 اسلایدی

رشته تربیت بدنی

 

علل اصلی ايجاد صدمات ورزشی چيست؟
عدم آمادگی بدنی،گرم نکردن بدن پيش از شروع فعاليت ورزشی،استفاده از تکنيک های نادرست و نيز ماهيت خود رشته ورزشی از جمله دلايل ايجاد آسيب های ورزشی هستند.
اقدامات درماني اوليه بعد از آسيب هاي ورزشي
بعد از اينکه يک آسيب حادث مي شود ناحيه آسيب ديده پرخون شده و ملتهب مي شود . پديده التيام با جايگزيني بافت آسيب ديده توسط کلاژن شروع شده که بعنوان اسکار ( اثر زخم ) ناميده مي شود . که سخت و سفت است و قبل از شروع مجدد ورزش بايد اصلاح شود و با دقت درمان شود .
در مراحل اولیه اسیب های ورزشی روش  (استراحت-یخ-فشار-بالا بردن عضو صدمه دیده) توصیه می گردد.
 لطفاً به موارد زير توجه فرمائيد :
1- فوراً بايد خونريزي را کاهش داد . در ۴۸ تا ۷۲ ساعت اول بعد از آسيب يک پاکت يخ بايد بکار برده شود بدين صورت که هر ۲ ساعت يکبار بمدت ۱۰ تا ۱۲ دقيقه از آن استفاده شود .
2- به منظور کاهش خونريزي از منطقه آسيب ديده بايد منطقه آسيب ديده را بالا برد و با استفاده از يک باند دور تا دور منطقه را محکم بست و با فشار از خونريزي بيشتر جلوگيري کرد .
3- استراحت مي تواند از توسعه و گسترش آسيب جلوگيري کند . استفاده از بريس – محافظ يا عصا و باندهاي کشي مي تواند در حين فعاليتهاي معمولي روزانه ما را از آسيب بيشتر محافظت کند . اين وسايل هم چنين هنگامي که در رفتگي درجه ۳ وجود داشته باشد نقش محافظتي دارند که البته بايد توسط پزشک تجويز شود .

4- ماساژ‌ خيلي خفيف هم حتي هنگام شروع خونريزي نبايد انجام شود . استفاده کردن از روغن از خراشيدگي پوست پيشگيري مي کند و مي تواند عملکرد بافت ترميم شده را اصلاح کند .
5- انجام حرکات کششي البته با احتياط کامل مي تواند عملکرد بافت در حال ترميم و شکل گرفتن آنرا اصلاح کند . که البته اين عمل براي ماهيچه ها و تاندونها بکار مي رود نه براي رباط ها که فقط از ماساژ بهره مي برند .
6- مصرف ويتامين 
C مي تواند به پيشرفت بهبودي و التيام کمک کند .
7- بعد از اينکه آسيب و صدمه بافتي از مرحله حاد گذشت و خونريزي متوقف شد گرم کردن موضع براي افزايش جريان خون موضع و پيشرفت بهبودي و التيام ضروري است.
8- بعد از اينکه آسيب بهبود يافت و فروکش نمود مي توان ورزشهاي قدرتي را شروع کرد . استفاده از بريس و محافظ و مانند اينها در اين مرحله فوق العاده موثر است .
9- پيشگيري ، از درمان بهتر است يک محافظ دهان مي تواند از دندانها و فک محافظت کند .
چسبهاي جلوگيري از تاول طبي - ورزشي مي تواند از بروز تاول جلوگيري کند البته اگر فوراً و سريع به کار رود و استفاده از نوشيدنيهاي ورزشي که از نظر غلظت با خون يکسان هستند از بي آب شدن بدن جلوگيري مي کند .

برنامه تمرينات ورزشي پيشگيري کننده از آسيب ، شش جزء اصلي دارد که عبارتند از :
 1- flexibility( انعطاف پذيري )
2- strength training( تمرينات قدرتي )
3- Aerobic training (تمرينات هوازي )
۴- آناليز عملکرد زنجيره حرکتي
۵ - مهارتهاي اختصاصي ورزشي
۶- برنامه عملي
تمرينات

 

اسیب های ورزشی و ایمنی

 


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,000 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
asibhaye-varzeshi-imeni-va-behdasht_697294_9182.zip5.7 MB

پاورپونت آسیب های رایج در بسکتبال

پاورپونت آسیب های رایج در بسکتبال پاور 50 اسلایدی رشته تربیت بدنی   عوامل مرتبط با بروز آسیب های  ورزشی ویژگی های ورزشکار سن           قدرت و خاصیت ارتجاعی بافت ها خصوصیت های فردی         خطر پذیری یا اجتناب از خطر تجربه          مبتدیان بیشتر آسیب می بینند بیماری  &nbs ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,000 تومان

پاورپونت آسیب های دو میدانی

پاورپونت آسیب های دو میدانی پاور 27 اسلایدی رشته تربیت بدنی    آسیب های دو میدانی  حرکت آزاد انگشتان پا در جهات مختلف (رو بجلو ،رو به خارج و رو به بالا )شرط لازم برای کندن  پا از زمین می باشد. شست پا در این رابطه بسیار مهم است .  کج شدن شست پا (با اعمال نیرو بر آن ) وکاهش ظرفیت تحمل آن به تنهایی می تواند باعث   بروز اختلال شود . متعاقب   این   اختلال  ، افزایش فشار قاب ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان

پاورپونت فصل 4 آسیب های ورزشی رشته ی تربیت بدنی

پاورپونت فصل 4  آسیب های ورزشی رشته ی تربیت بدنی پاور 45 اسلایدی رشته تربیت بدنی     آسيبهاي عضلاني‌      عضله قدرت لازم براي حركت بدن را فراهم مي‌كند. عضله با استحكام زيادي توسط تاندون خود به استخوان چسبيده و به واسطة انقباض عضلاني‌، استخوانهاي بدن حركت مي‌كنند. كار عضلاني در هنگام فعاليت ورزشي چندين برابر مي‌شود. به عنوان مثال در هنگام شوت زدن عضلات پا با نيرويي چندين برابر بيشتر از ر ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

پاورپونت آُسیب های رایج در والیبال

پاورپونت آُسیب های رایج در والیبال پاور 26 اسلایدی رشته تربیت بدنی   صدمات در والیبال صدمه های حاد             دانش آموزان دبستانی وبازیکنانی  که تفریحی بازی می کنند سندرم بیش تمرینی          بازیکنانی که در سطح حرفه ای هستند   صدمات حاد کشیدگی عضله muscle strain   کوفتگی contusion پیچ خور ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,500 تومان

پاورپونت آسیبهای فوتبال

پاورپونت آسیبهای فوتبال پاور 22 اسلایدی رشته تربیت بدنی   صدمات فوتبال در فوتبال ، 56 %  صدمات در اندام تحتانی ، 23 % در اندام فوقانی  و 14 %  مربوط به سر می شود . یک چهارم آسیبهای سرمربوط به دستگاه اعصاب مرکزی است .   در ارزیابی این فعالیت ورزشی ، تمام عوامل موءثر نظیر توپ ، کفش ورزشی و سطح  زمین بازی بایستی  مد نظر قرار داده شود .هنگامی که توپ با سرعتی حدود 120 تا 140 کیلومتر در ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان

پاورپونت امادگي جسماني واسيب هاي ورزشي

پاورپونت امادگي جسماني واسيب هاي ورزشي پاور 22 اسلایدی رشته تربیت بدنی امادگي جسماني واسيب هاي ورزشي   مهمترين اسيب هاي ورزشي كمردرد ديسك فتقي اسيب مينيسك ها اسپرين استرين دررفتگي مفاصل اس گود شلاتر         ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه

filesell logo-samandehi